Sociální síť

Sledujte nás
Sdílejte

Ceny

Cena již od 29.900 Kč

Vysoká kvalita a záruka přímo od výrobce
Více informací o cenách

Náš tým


Ohlasy klientů

-

Odebírání novinek

Přihlaste se k odběru novinek:
Jméno:
E-mail:
 

Tipy pro výběr barvy

Barvy jsou velmi intenzivně zkoumány v mnoha laboratořích po celém světě. Terapii barvami využívají psychologové i obchodníci. Barvy představují velmi významnou součást každodenního života. Proto je tak důležité, abyste vybrali tu opravdu správnou barvu pro vás. Níže jsou uvedeny některé rady a doporučení, které vám mohou při vašem rozhodování pomoci.

ČERVENÁ

Červená je nejteplejší z barev. Červenou barvu nejčastěji volí extroverti. V Číně symbolizuje červená prosperitu a štěstí. Nevěsty nosí červenou a také vstupní dveře do domů jsou často provedeny v červené barvě. Rudé růže jsou symbolem opravdové a hluboké lásky.

Červená energie

Červená evokuje žár a teplo.

Červená je barvou krve - symbolizuje tak život a vitalitu. Poukazuje také na podstatu žití. Červená je barvou vášně.

Vneste do svých životů trochu červené, hledáte-li:

 • větší nadšení a zájem
 • více energie
 • aktivní snahu o naplnění vašich snů a potřebnou jistotu
 • ochranu před strachem či obavami

Vlastnosti červeného drahokamu

Červené drahokamy lze použít k posílení těla, povzbuzení odvahy a zvýšení vitality.

Nošení červené

Nosíte-li červený šperk, prezentujete se sebejistě a dynamicky.


ORANŽOVÁ

Oranžová barva má neskrývanou moc. Pomáhá uzdravovat. Stimuluje také nadšení a kreativitu. Oranžová je projevem vitality a vytrvalosti. Lidé, kterým se líbí oranžová barva, jsou obvykle přemýšliví a vstřícní. Oranžová je šťastnou barvou žen.

Oranžová energie

Zatímco červená evokuje žár ohně, oranžová se často spojuje s příjemným teplem slunečních paprsků. Jedná se o dynamickou barvu, která ovšem značí větší kontrolu nad jednáním, než je tomu u explozivní červené. Zvědavost je typickou vlastností, kterou symbolizuje oranžová. S tím je úzce spojeno objevování nových věcí.

Vneste do svých životů trochu oranžové, hledáte-li:

 • trochu vzrušení a chcete-li svůj život trochu okořenit
 • větší odhodlání k nějaké aktivitě
 • větší kreativitu
 • uvolnění a oproštění se od vážných věcí

Vlastnosti oranžového drahokamu

Oranžové drahokamy v sobě mají ohnivou energii červené barvy, ale jsou jemnější a mají kreativnějšího ducha. Podporují sílu osobnosti a jsou užitečné pro osoby, které potřebují zvýšit sebeúctu. Noste oranžový drahokam či jej mějte uložen ve svém domě nebo kanceláři chcete-li být kreativnější, duševně svěží a přizpůsobiví změnám.

Nošení oranžové

Budete-li oranžovou nosit v období stresu, budete lépe ovládat svoje emoce. Díky oranžové můžete být mnohem otevřenější novým nápadům a dobrodružstvím.


ZELENÁ

Zelená je barvou přirozenosti, plodnosti, života. Například zelená, na kterou jsme zvyklí u trávníků, je barva která nejvíce uklidňuje. Zelená symbolizuje sebeúctu a duševní pohodu. Zelená je barvou rovnováhy. Znamená také učení se, růst a harmonii. Zelená je velmi bezpečná barva - nebudete-li vědět, jakou barvu někde použít, s klidem sáhněte právě po zelené.

Zelenou mají v oblibě vyrovnaní lidé. Zelená má v sobě léčebnou sílu a působí coby životabudič. Často také symbolizuje peníze.

Zelená energie

V zelené je obsažena přirozená energie přírody a touha po růstu. Je také symbolem smyslu pro pořádek a rovnováhy. A protože jsou pro růst nezbytné změny a transformace, je schopnost přizpůsobit se změnám také součástí energie, kterou zelená přináší.

Vneste do svých životů trochu zelené, hledáte-li:

 • novou rovnováhu
 • pocit potřeby změny či dalšího růstu
 • svobodu při prosazování nových nápadů
 • ochranu před strachem a úzkostí v souvislosti s požadavky druhých

Vlastnosti zeleného drahokamu

Zelené drahokamy přitahují peníze, prosperitu a bohatství. Jsou to kameny, které vedle rovnováhy podporují růst a plodnost.

Nošení zelené

Zelenou noste tehdy, chcete-li překonat pocit nenaplněných ambicí. Zelená symbolizuje růst, rovnováhu a harmonii. Je to barva zdravých a pevných vztahů.


MODRÁ

Modrá je nejchladnější barva - barva nebe, oceánu, spánku, soumraku. Modrá symbolizuje Pannu Marii.j Čistá modrá je barvou inspirace, vřelosti a spirituality. Modrou si často vybírají konzervativní lidé. Modrá je velmi uklidňující barvou.

Modrá energie

Modrá dává pocit odstupu. Umělci ji využívají pro zachycení perspektivy. Je to dobrý způsob, jak energii modré vnímat - můžete díky ní nahlédnout daleko za hranice a výrazně rozšířit své obzory. Vyvolává velmi příjemné vibrace, které usnadňují komunikaci. Použití modré při odpočinku povzbudí pocit komunikace, klidu a pohody.

Vneste do svých životů trochu modré, hledáte-li:

 • odpočinek a pohodu coby reakci na chaos a neklid
 • otevřenou komunikaci
 • způsob, jak rozšířit vaše obzory a poznat nové informace
 • odloučení a mír v duši

Vlastnosti modrého drahokamu

Modré drahokamy symbolizují mír a používají se k uklidnění rozjitřených emocí. Nabízí útěchu všem, kdo velmi obtížně spí nebo mají noční můry. Přináší inspiraci a zvyšují kvalitu komunikace.

Nošení modré

Modrou noste pro stabilní, klidný a konzervativní pocit. Všechny odstíny modré vám pomohou usnadnit komunikaci, ať už s vámi samotnými či s ostatními.


BÍLÁ

Bílá je barva signalizující čistotu. V mnoha zemích ji nosí nevěsty, protože symbolizuje panenství. Bílá znamená také laskavost.

Bílá energie

Abychom byli přesní, bílá není barvou, ale vyjádřením přítomnosti všech barev - kompletní energií světla. Je symbolem celistvosti. V mnoha kulturách představuje otevřenost a pravdu. Bílá také evokuje pocit chladu. Jas bílé je čistý a nabitý energií.

Vibrace bílé pomáhají odstranit překážky z cesty.

Bílá má potenciál potlačit všechny ostatní barvy a proto je ideální volbou pro nové začátky či starty jakýmkoliv směrem.

Vneste do svých životů trochu bílé, hledáte-li:

 • způsob jak odstranit překážky z vaší cesty
 • nový start
 • čistotu mysli
 • očistu myšlenek nebo činů

Vlastnosti bílého drahokamu

Bílo drahokamy jsou pod vlivem Měsíce a spojují se s klidným spánkem a psychickou energií. Mají přinášet štěstí a chránit po setmění. Krystaly zesilují účinek ostatních kamenů. Někteří říkají, že protože bílé kameny obsahují všechny barvy, lze je použít coby náhradu za kámen jakékoliv jiné barvy.

Nošení bílé

Noste bílou coby symbol čistoty a zdravosti.